Bel Fuse Inc. CN0967C20G16S8-040
CN0967C20G16S8-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C20G16S8-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 16C 16#16 S TH RECP LC
Datasheet Download
CN0967C20G16S8-040.pdf
Availability of CN0967C20G16S8-040
QUANTITY
CN0967C20G16S8-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C20G16S8-040
Internal Part NumberEIS-CN0967C20G16S8-040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C20G16S8-040
Related LinksCN0967C20, CN0967C20G16S8-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C20G16S8-040 Details Description
Related parts for CN0967C20G16S8-040
CONN HEADER ZH SIDE 12POS 1.5MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC FPGA 328 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 12+PE INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 4W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 5V 12V 40W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
2000UF 25V 15.875X44.45 85C AXI datasheet.pdf