Bel Fuse Inc. CN0967C20G41P10Y240
CN0967C20G41P10Y240 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C20G41P10Y240
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 41C 41#20 P TH RECP WC
Datasheet Download
CN0967C20G41P10Y240.pdf
Availability of CN0967C20G41P10Y240
QUANTITY
CN0967C20G41P10Y240 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C20G41P10Y240
Internal Part NumberEIS-CN0967C20G41P10Y240
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C20G41P10Y240
Related LinksCN0967C20, CN0967C20G41P10Y240 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C20G41P10Y240 Details Description
Related parts for CN0967C20G41P10Y240
IC DAC 8BIT MULTIPLYING 16-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 7POS datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf
IC REG CTRL BST FLYBK INV 10MSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 16POS 24AWG MTA100 datasheet.pdf
INDICATOR 10MM FIXED OR 24V SLDR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CABLE DUCT BRACKET datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf
MKP 4.7UF 5% 1000VDC DRAWING T2 datasheet.pdf