Bel Fuse Inc. CN0967C20S39SNY040
CN0967C20S39SNY040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C20S39SNY040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 39C 37#20 2#16 S RECP SS
Datasheet Download
CN0967C20S39SNY040.pdf
Availability of CN0967C20S39SNY040
QUANTITY
CN0967C20S39SNY040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C20S39SNY040
Internal Part NumberEIS-CN0967C20S39SNY040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C20S39SNY040
Related LinksCN0967C20, CN0967C20S39SNY040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C20S39SNY040 Details Description
Related parts for CN0967C20S39SNY040
TWIST LOK STANDOFF 1/2 X 1.45" datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC 2.72V 15% TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT. SOLDER-TAIL datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.163MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 10 IN 6 OUT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD7631 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf