Bel Fuse Inc. CN0967C22A55P9-000
CN0967C22A55P9-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C22A55P9-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 55C 55#20 P RECP AN LC
Datasheet Download
CN0967C22A55P9-000.pdf
Availability of CN0967C22A55P9-000
QUANTITY
CN0967C22A55P9-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C22A55P9-000
Internal Part NumberEIS-CN0967C22A55P9-000
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C22A55P9-000
Related LinksCN0967C22, CN0967C22A55P9-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C22A55P9-000 Details Description
Related parts for CN0967C22A55P9-000
CONN RING 16-22 AWG HT #10 D-G datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PATCHBAY 52JACKS 1.75" datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
H48-2 SHEET 320X320X2MM W/ADH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HB-Z.6.STS-ZB.1.16. datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 5% 2000VDC datasheet.pdf