Bel Fuse Inc. CN0967C22G55S10-200
CN0967C22G55S10-200 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C22G55S10-200
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 55C 55#20 S TH RECP WC
Datasheet Download
CN0967C22G55S10-200.pdf
Availability of CN0967C22G55S10-200
QUANTITY
CN0967C22G55S10-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C22G55S10-200
Internal Part NumberEIS-CN0967C22G55S10-200
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C22G55S10-200
Related LinksCN0967C22, CN0967C22G55S10-200 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C22G55S10-200 Details Description
Related parts for CN0967C22G55S10-200
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 4.53"L X 2.52"W datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 10A datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V Y5V 0805 datasheet.pdf