Bel Fuse Inc. CN0967C22S55P8-000
CN0967C22S55P8-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C22S55P8-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 55C 55#20 P RECP SS LC
Datasheet Download
CN0967C22S55P8-000.pdf
Availability of CN0967C22S55P8-000
QUANTITY
CN0967C22S55P8-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C22S55P8-000
Internal Part NumberEIS-CN0967C22S55P8-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C22S55P8-000
Related LinksCN0967C22, CN0967C22S55P8-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C22S55P8-000 Details Description
Related parts for CN0967C22S55P8-000
WZAD 70N datasheet.pdf
RES 1.6 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
DISPLAY 660NM RED 3DIG 0.56" TH datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS VERT GOLD T/H datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf