Bel Fuse Inc. CN0967C24G61P6Y040
CN0967C24G61P6Y040 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C24G61P6Y040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 61C 61#20 P TH RECP LC
Datasheet Download
CN0967C24G61P6Y040.pdf
Availability of CN0967C24G61P6Y040
QUANTITY
CN0967C24G61P6Y040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C24G61P6Y040
Internal Part NumberEIS-CN0967C24G61P6Y040
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C24G61P6Y040
Related LinksCN0967C24, CN0967C24G61P6Y040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C24G61P6Y040 Details Description
Related parts for CN0967C24G61P6Y040
IC MCU 8BIT 768B OTP 20SSOP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 20-QFN datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A 10SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PNL MNT 110V BLUE 5MM datasheet.pdf
10UF 25V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf