Bel Fuse Inc. CN0967C24G61S6-000
CN0967C24G61S6-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN0967C24G61S6-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 61C 61#20 S TH RECP LC
Datasheet Download
CN0967C24G61S6-000.pdf
Availability of CN0967C24G61S6-000
QUANTITY
CN0967C24G61S6-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN0967C24G61S6-000
Internal Part NumberEIS-CN0967C24G61S6-000
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN0967C24G61S6-000
Related LinksCN0967C24, CN0967C24G61S6-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN0967C24G61S6-000 Details Description
Related parts for CN0967C24G61S6-000
CAP CER 4700PF 25V 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 22POS TIN WW R/A datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 8.33K OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CRYSTAL 16MHZ SERIES THRU datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC datasheet.pdf