Bel Fuse Inc. CN1020A08G02P6Y040
CN1020A08G02P6Y040 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A08G02P6Y040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#20 P BY PLUG LC
Datasheet Download
CN1020A08G02P6Y040.pdf
Availability of CN1020A08G02P6Y040
QUANTITY
CN1020A08G02P6Y040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A08G02P6Y040
Internal Part NumberEIS-CN1020A08G02P6Y040
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A08G02P6Y040
Related LinksCN1020A08, CN1020A08G02P6Y040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A08G02P6Y040 Details Description
Related parts for CN1020A08G02P6Y040
CONN HEADR BRKWAY .100 25POS STR datasheet.pdf
CONN TERM FEMALE 22-28AWG TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 2 OHM 15W 5% AXIAL datasheet.pdf