Bel Fuse Inc. CN1020A12G03P10-040
CN1020A12G03P10-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A12G03P10-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 3C 3#16 P BY PLUG LC
Datasheet Download
CN1020A12G03P10-040.pdf
Availability of CN1020A12G03P10-040
QUANTITY
CN1020A12G03P10-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A12G03P10-040
Internal Part NumberEIS-CN1020A12G03P10-040
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A12G03P10-040
Related LinksCN1020A12, CN1020A12G03P10-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A12G03P10-040 Details Description
Related parts for CN1020A12G03P10-040
TEST LEADS 5A datasheet.pdf
CONN RING TUBE 1/0 AWG #5/16 datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFE05T/AF05/AFE05T datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 1A TO-92 datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT 2DIG GREEN CA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 200MA 4.3 OHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf