Bel Fuse Inc. CN1020A18G08P10-200
CN1020A18G08P10-200 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A18G08P10-200
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 8C 8#12 P BY PLUG WC
Datasheet Download
CN1020A18G08P10-200.pdf
Availability of CN1020A18G08P10-200
QUANTITY
CN1020A18G08P10-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A18G08P10-200
Internal Part NumberEIS-CN1020A18G08P10-200
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A18G08P10-200
Related LinksCN1020A18, CN1020A18G08P10-200 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A18G08P10-200 Details Description
Related parts for CN1020A18G08P10-200
CAP CER 3.3PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 270MA 1.4 OHM datasheet.pdf