Bel Fuse Inc. CN1020A18G31S10Y040
CN1020A18G31S10Y040 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A18G31S10Y040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 31C 31#20 S BY PLUG LC
Datasheet Download
CN1020A18G31S10Y040.pdf
Availability of CN1020A18G31S10Y040
QUANTITY
CN1020A18G31S10Y040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A18G31S10Y040
Internal Part NumberEIS-CN1020A18G31S10Y040
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A18G31S10Y040
Related LinksCN1020A18, CN1020A18G31S10Y040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A18G31S10Y040 Details Description
Related parts for CN1020A18G31S10Y040
CONN HDR STR STACK 52POS 2MM SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 23A DPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CBL 4POS M12 PLUG-R/A SOCKET 1.5 datasheet.pdf
IC PWR-DIST SW CURR-LMT 8MSOP datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
PGA SOLDER TAIL 1.27MM datasheet.pdf
RES 3.23382K OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf