Bel Fuse Inc. CN1020A20A16P9-240
CN1020A20A16P9-240 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A20A16P9-240
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 16C 16#16 P PLUG AN WC
Datasheet Download
CN1020A20A16P9-240.pdf
Availability of CN1020A20A16P9-240
QUANTITY
CN1020A20A16P9-240 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A20A16P9-240
Internal Part NumberEIS-CN1020A20A16P9-240
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A20A16P9-240
Related LinksCN1020A20, CN1020A20A16P9-240 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A20A16P9-240 Details Description
Related parts for CN1020A20A16P9-240
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
LENS BOOM REFLECTOR MED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
VARISTOR 900V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 200MA SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf