Bel Fuse Inc. CN1020A20G16P9-000
CN1020A20G16P9-000 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A20G16P9-000
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 16C 16#16 P BY PLUG LC
Datasheet Download
CN1020A20G16P9-000.pdf
Availability of CN1020A20G16P9-000
QUANTITY
CN1020A20G16P9-000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A20G16P9-000
Internal Part NumberEIS-CN1020A20G16P9-000
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A20G16P9-000
Related LinksCN1020A20, CN1020A20G16P9-000 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A20G16P9-000 Details Description
Related parts for CN1020A20G16P9-000
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC GBPS TXRX 1.6-2.7GBPS 80-BGA datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:16 2GHZ 48VQFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
KEYBOARD EZCLEAN 83 KEYS USB datasheet.pdf
IC TUNER DIVERS SDB/DVB-T WAFER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RECEPT 160POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf