Bel Fuse Inc. CN1020A20G39P10Y040
CN1020A20G39P10Y040 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A20G39P10Y040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 37#20 2#16 P BY PLUG LC
Datasheet Download
CN1020A20G39P10Y040.pdf
Availability of CN1020A20G39P10Y040
QUANTITY
CN1020A20G39P10Y040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A20G39P10Y040
Internal Part NumberEIS-CN1020A20G39P10Y040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A20G39P10Y040
Related LinksCN1020A20, CN1020A20G39P10Y040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A20G39P10Y040 Details Description
Related parts for CN1020A20G39P10Y040
FIXED IND 2.2NH 700MA 80 MOHM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SMT3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SLIT APERTURE FOR E32-T16P datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 75MHZ 8SO datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACT 48VDC 20A 15V datasheet.pdf
MINI MAC DIE (UPPER CONDUCTOR) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.3A 8LFCSP datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf