Bel Fuse Inc. CN1020A20G41P6-200
CN1020A20G41P6-200 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A20G41P6-200
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 41C 41#20 P BY PLUG WC
Datasheet Download
CN1020A20G41P6-200.pdf
Availability of CN1020A20G41P6-200
QUANTITY
CN1020A20G41P6-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A20G41P6-200
Internal Part NumberEIS-CN1020A20G41P6-200
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A20G41P6-200
Related LinksCN1020A20, CN1020A20G41P6-200 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A20G41P6-200 Details Description
Related parts for CN1020A20G41P6-200
DIODE ZENER 6.8V 1.3W DO41 datasheet.pdf
RES 2.37M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.02 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
50W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 94POS datasheet.pdf
TIE MOUNT #8 M4 SCREW AQUA B datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
SBC PICO 1.86GHZ N2800 2M SODIMM datasheet.pdf