Bel Fuse Inc. CN1020A20G41P8Y240
CN1020A20G41P8Y240 picture photo
Mfg. Part Number
CN1020A20G41P8Y240
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 41C 41#20 P BY PLUG WC
Datasheet Download
CN1020A20G41P8Y240.pdf
Availability of CN1020A20G41P8Y240
QUANTITY
CN1020A20G41P8Y240 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1020A20G41P8Y240
Internal Part NumberEIS-CN1020A20G41P8Y240
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1020A20G41P8Y240
Related LinksCN1020A20, CN1020A20G41P8Y240 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1020A20G41P8Y240 Details Description
Related parts for CN1020A20G41P8Y240
TRANS NPN 140V 20A TO3 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 24V datasheet.pdf
IC ASYNC COMM ELEMENT 44-PLCC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 1PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf