Bel Fuse Inc. CN1021A10G20P6-040
CN1021A10G20P6-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN1021A10G20P6-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#16 P BY RECP LC
Datasheet Download
CN1021A10G20P6-040.pdf
Availability of CN1021A10G20P6-040
QUANTITY
CN1021A10G20P6-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1021A10G20P6-040
Internal Part NumberEIS-CN1021A10G20P6-040
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1021A10G20P6-040
Related LinksCN1021A10, CN1021A10G20P6-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1021A10G20P6-040 Details Description
Related parts for CN1021A10G20P6-040
IC VREF SHUNT 5V SC70 datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA PLUG TO W.FL JACK datasheet.pdf
FUSE FAST/A TELE-GARD 35A 170VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS SIGNAL MOD TIN datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD VT PG/STDF datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSR 1031FCBGA datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS MODULE datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.3W 1% AXIAL datasheet.pdf