Bel Fuse Inc. CN1021A10G20PN-040
CN1021A10G20PN-040 picture photo
Mfg. Part Number
CN1021A10G20PN-040
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#16 P BY RECP LC
Datasheet Download
CN1021A10G20PN-040.pdf
Availability of CN1021A10G20PN-040
QUANTITY
CN1021A10G20PN-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1021A10G20PN-040
Internal Part NumberEIS-CN1021A10G20PN-040
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1021A10G20PN-040
Related LinksCN1021A10, CN1021A10G20PN-040 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
CN1021A10G20PN-040 Details Description
Related parts for CN1021A10G20PN-040
SOLDER WATER SOL .025" 23AWG 1LB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
LOCATOR BASE datasheet.pdf
CONN ASSY HDR TINMAN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf