EPCOS (TDK) CN1812S60AG
CN1812S60AG picture photo
Mfg. Part Number
CN1812S60AG
Brief Description
VARISTOR 81V 400A 1812
Datasheet Download
CN1812S60AG.pdf
Availability of CN1812S60AG
QUANTITY
CN1812S60AG Order Process
Ship out your order
Specifications of CN1812S60AG
Internal Part NumberEIS-CN1812S60AG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Disk Varistors
Circuit Protection Offering
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)-
Varistor Voltage (Typ)100V
Varistor Voltage (Max)-
Current - Surge400A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts60VAC
Maximum DC Volts85VDC
Energy2.2J
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CN1812S60AG
Related LinksCN181, CN1812S60AG Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
CN1812S60AG Details Description
Related parts for CN1812S60AG
Crystal 64.0000MHz 50ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 4V 10% 2812 datasheet.pdf
STRAIN RELIEF 10POS FOR 2MM SKT datasheet.pdf
ENCODER OPT 256PPR 2CH SHAFT datasheet.pdf
TERM JCT,F/B 12D W/07 BUSSING datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PLINTH SIDES 100MM FITS 500D datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf