Vishay/Dale CP00051K600JE14
CP00051K600JE14 picture photo
Mfg. Part Number
CP00051K600JE14
Brief Description
RES 1.6K OHM 5% 5W MET OXIDE AXL
Datasheet Download
CP00051K600JE14.pdf
Availability of CP00051K600JE14
QUANTITY
CP00051K600JE14 Order Process
Ship out your order
Specifications of CP00051K600JE14
Internal Part NumberEIS-CP00051K600JE14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.6k
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 225°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP00051K600JE14
Related LinksCP00051, CP00051K600JE14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CP00051K600JE14 Details Description
Related parts for CP00051K600JE14
CAP ALUM 6.8UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN FEMALE SS SCREWLOCK KIT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 37, 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC LINE RCVR DIFF-SGL 16-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HOUSING RCPT 3POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 5.05K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HAN 72DD-HMC-F-C datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf