Vishay/Dale CP00056K800JE14
CP00056K800JE14 picture photo
Mfg. Part Number
CP00056K800JE14
Brief Description
RES 6.8K OHM 5% 5W MET OXIDE AXL
Datasheet Download
CP00056K800JE14.pdf
Availability of CP00056K800JE14
QUANTITY
CP00056K800JE14 Order Process
Ship out your order
Specifications of CP00056K800JE14
Internal Part NumberEIS-CP00056K800JE14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 225°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP00056K800JE14
Related LinksCP00056, CP00056K800JE14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CP00056K800JE14 Details Description
Related parts for CP00056K800JE14
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 09VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 341 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CBL RIBN 8COND CLEAR 50' datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
IO NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
PCB GUIDE, LOCKING, COPPER, 6" datasheet.pdf