Vishay/Dale CP0010330R0JE14
CP0010330R0JE14 picture photo
Mfg. Part Number
CP0010330R0JE14
Brief Description
RES 330 OHM 5% 10W WIREWOUND AXL
Datasheet Download
CP0010330R0JE14.pdf
Availability of CP0010330R0JE14
QUANTITY
CP0010330R0JE14 Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0010330R0JE14
Internal Part NumberEIS-CP0010330R0JE14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension1.875" L x 0.375" W (47.62mm x 9.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0010330R0JE14
Related LinksCP00103, CP0010330R0JE14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CP0010330R0JE14 Details Description
Related parts for CP0010330R0JE14
CONN RECEPT 20POS 1.8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT SCK datasheet.pdf
RES SMD 2.4M OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf