Vishay/Dale CP0010360R0JE14
CP0010360R0JE14 picture photo
Mfg. Part Number
CP0010360R0JE14
Brief Description
RES 360 OHM 5% 10W WIREWOUND AXL
Datasheet Download
CP0010360R0JE14.pdf
Availability of CP0010360R0JE14
QUANTITY
CP0010360R0JE14 Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0010360R0JE14
Internal Part NumberEIS-CP0010360R0JE14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)360
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 275°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension1.875" L x 0.375" W (47.62mm x 9.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0010360R0JE14
Related LinksCP00103, CP0010360R0JE14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CP0010360R0JE14 Details Description
Related parts for CP0010360R0JE14
IC 8BIT 20KSPS ADC SER 20-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 22A D2PAK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 30W 3.3V +/-15V datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 10% 2824 datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 496MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf