AVX Corporation CP0402A0836ANTR
CP0402A0836ANTR picture photo
Mfg. Part Number
CP0402A0836ANTR
Manufacturer
Product Category
RF Directional Coupler
Brief Description
DIRECTIONAL COUPLER 836MHZ 0402
Datasheet Download
CP0402A0836ANTR.pdf
Availability of CP0402A0836ANTR
QUANTITY
CP0402A0836ANTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0402A0836ANTR
Internal Part NumberEIS-CP0402A0836ANTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Directional Coupler
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Coupler TypeStandard
Frequency824MHz ~ 849MHz
Coupling Factor19.1dB
ApplicationsAMPS
Insertion Loss0.25dB
Power - Max3W
Isolation-43dB
Return Loss32dB
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0402A0836ANTR
Related LinksCP0402A, CP0402A0836ANTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
CP0402A0836ANTR Details Description
Related parts for CP0402A0836ANTR
IC XLATOR DL LVPECL-LVTTL 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 630V X7R 1808 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV PWR MOSFET 8DIP GW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT W/O NUT 15POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 52POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
POT 1.5K OHM 500W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
IC MUX CMOS ANG DUAL 8CH 16SOIC datasheet.pdf
CABLE TAP COMPRESSION COPPER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf