AVX Corporation CP0603A0902CNTR
CP0603A0902CNTR picture photo
Mfg. Part Number
CP0603A0902CNTR
Brief Description
DIRECTIONAL COUPLER 902MHZ 0603
Datasheet Download
CP0603A0902CNTR.pdf
Availability of CP0603A0902CNTR
QUANTITY
CP0603A0902CNTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0603A0902CNTR
Internal Part NumberEIS-CP0603A0902CNTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Coupler TypeStandard
Frequency890MHz ~ 915MHz
Coupling Factor14.7dB
ApplicationsGSM
Insertion Loss0.35dB
Power - Max3W
Isolation-37dB
Return Loss23dB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0603A0902CNTR
Related LinksCP0603A, CP0603A0902CNTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
CP0603A0902CNTR Details Description
Related parts for CP0603A0902CNTR
IC MPU Z80 10MHZ 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP 35V 2A E-LINE datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 17A 4.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 24POS datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PANEL MOUNT SKT datasheet.pdf
GDT 260V 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
FUSE 5A 350V RADIAL datasheet.pdf