AVX Corporation CP0603A0960ELTR\500
CP0603A0960ELTR\500 picture photo
Mfg. Part Number
CP0603A0960ELTR\500
Brief Description
DIRECTIONAL COUPLER 960MHZ 0603
Datasheet Download
CP0603A0960ELTR\500.pdf
Availability of CP0603A0960ELTR\500
QUANTITY
CP0603A0960ELTR\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0603A0960ELTR\500
Internal Part NumberEIS-CP0603A0960ELTR\500
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Coupler Type-
Frequency960MHz
Coupling Factor-
Applications-
Insertion Loss-
Power - Max3W
Isolation-
Return Loss-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0603A0960ELTR\500
Related LinksCP0603A09, CP0603A0960ELTR\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
CP0603A0960ELTR\500 Details Description
Related parts for CP0603A0960ELTR\500
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 950MA 190 MOHM datasheet.pdf
SW SNPACT SPDT 15A RGTANG PCBPIN datasheet.pdf
CONN 2.54MM INTERIM CLIP 10CIR datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
CAP CER 5PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 19A TO220F datasheet.pdf
HEATSINK EXTRUSION 27MM datasheet.pdf
RET PIN datasheet.pdf
TV 39C 37#20 2#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
2200UF 16V 15X30MM 125C 8000H datasheet.pdf