AVX Corporation CP0603A3000ELTR
CP0603A3000ELTR picture photo
Mfg. Part Number
CP0603A3000ELTR
Manufacturer
Product Category
RF Directional Coupler
Brief Description
DIRECTIONAL COUPLER 3000MHZ 0603
Datasheet Download
CP0603A3000ELTR.pdf
Availability of CP0603A3000ELTR
QUANTITY
CP0603A3000ELTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0603A3000ELTR
Internal Part NumberEIS-CP0603A3000ELTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Directional Coupler
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Coupler TypeStandard
Frequency3GHz
Coupling Factor-
Applications-
Insertion Loss-
Power - Max3W
Isolation-
Return Loss-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0603A3000ELTR
Related LinksCP0603A, CP0603A3000ELTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
CP0603A3000ELTR Details Description
Related parts for CP0603A3000ELTR
CONVERTER DC-DC 15W 24V/12V SMD datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS .100 IDC GOLD datasheet.pdf
CONN FFC TOP 11POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
KIT STUDENT LEARN COLDFIRE M5213 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A USP4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TXRX 1550NM EML PIN XFP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf