AVX Corporation CP0603V0836CNTR
CP0603V0836CNTR picture photo
Mfg. Part Number
CP0603V0836CNTR
Brief Description
DIRECTIONAL COUPLER 836MHZ 0603
Datasheet Download
CP0603V0836CNTR.pdf
Availability of CP0603V0836CNTR
QUANTITY
CP0603V0836CNTR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP0603V0836CNTR
Internal Part NumberEIS-CP0603V0836CNTR
PackagingTape & Reel (TR)
Coupler Type-
Frequency824MHz ~ 849MHz
Coupling Factor-
ApplicationsGeneral Purpose
Insertion Loss-
Power - Max-
Isolation-
Return Loss-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP0603V0836CNTR
Related LinksCP0603V, CP0603V0836CNTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
CP0603V0836CNTR Details Description
Related parts for CP0603V0836CNTR
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
OSC VCXO 270.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 14QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
LED BLUE/YELLOW CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 18POS PIN datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ACETAL 5MM datasheet.pdf
MOD CBL 50FT REV STRAIGHT datasheet.pdf
TERM SPLICE INS 1.5" datasheet.pdf