3M CP2-HAB125-GE1-KR
CP2-HAB125-GE1-KR picture photo
Mfg. Part Number
CP2-HAB125-GE1-KR
Brief Description
HEADER PRESS-FIT TYPE AB 125POS
Datasheet Download
CP2-HAB125-GE1-KR.pdf
Availability of CP2-HAB125-GE1-KR
QUANTITY
CP2-HAB125-GE1-KR Order Process
Ship out your order
Specifications of CP2-HAB125-GE1-KR
Internal Part NumberEIS-CP2-HAB125-GE1-KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package360
PackagingBulk
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleAB 25
Number of Positions175 (125 + 50 Ground)
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5 + 2
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Connector UsageCompactPCI Hot Swap
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesBoard Guide
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP2-HAB125-GE1-KR
Related LinksCP2-HAB1, CP2-HAB125-GE1-KR Datasheet, 3M Distributor
CP2-HAB125-GE1-KR Details Description
Related parts for CP2-HAB125-GE1-KR
SW ROTARY SP 12POS PC MNT 125V datasheet.pdf
IC DVR HALF-BRIDGE HV 10-MSOP datasheet.pdf
IC REG 3A SINK/SOURCE DDR 10MSOP datasheet.pdf
IC PWR MGR POS-FLT HOTSWP 16SOIC datasheet.pdf
MQS STIFTKONTAKT datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
RES 140 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 10A TO-220AC datasheet.pdf
TWEEZER REMOVAL 22 GAGE datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf