Ohmite CP4A-114C-108E
CP4A-114C-108E picture photo
Mfg. Part Number
CP4A-114C-108E
Manufacturer
Product Category
Thermal - Liquid Cooling
Brief Description
HEAT SINK ALUM 4-PASS COLD PLATE
Datasheet Download
CP4A-114C-108E.pdf
Availability of CP4A-114C-108E
QUANTITY
CP4A-114C-108E Order Process
Ship out your order
Specifications of CP4A-114C-108E
Internal Part NumberEIS-CP4A-114C-108E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Liquid Cooling
SeriesCP
Product TypePassive, Cold Plate
Power - Cooling-
Current-
Voltage-
Flow Rate-
Power Input-
Thermal Resistance @ GPM0.43°C/W @ 1.5GPM
Fluid Capacity-
Connection Type3/8" Quick Connect
Weight0.001 KG
Dimensions - Overall4.50" L x 6.00" W x 0.75" H (114.3mm x 152.4mm x 19.1mm)
Ratings-
Features-
Attachment MethodBolt On
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CP4A-114C-108E
Related LinksCP4A-11, CP4A-114C-108E Datasheet, Ohmite Distributor
CP4A-114C-108E Details Description
Related parts for CP4A-114C-108E
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf
TEST CLIP EIAJ PQFP 128POS 3.2 datasheet.pdf
FUSE 5.6A 500V MIDGT TLAG UL CSA datasheet.pdf
JUMPER TEST LEAD SET BLACK 72" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 11.4A 4 MOHM TH datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 16VC WAFER datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf