Sensata Technologies/Airpax CPA-1-1RS4-52-20.0-01
CPA-1-1RS4-52-20.0-01 picture photo
Mfg. Part Number
CPA-1-1RS4-52-20.0-01
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
CPA-1-1RS4-52-20.0-01.pdf
Availability of CPA-1-1RS4-52-20.0-01
QUANTITY
CPA-1-1RS4-52-20.0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPA-1-1RS4-52-20.0-01
Internal Part NumberEIS-CPA-1-1RS4-52-20.0-01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesCPA
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPA-1-1RS4-52-20.0-01
Related LinksCPA-1-1RS4, CPA-1-1RS4-52-20.0-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
CPA-1-1RS4-52-20.0-01 Details Description
Related parts for CPA-1-1RS4-52-20.0-01
CONN FPC BOTTOM 41POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
SENSOR IMAGE VGA COLOR 48LCC datasheet.pdf
HEAT SINK 29MM X 29MM X 14.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 1.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf