Susumu CPA2512Q8R20FS-T10
CPA2512Q8R20FS-T10 picture photo
Mfg. Part Number
CPA2512Q8R20FS-T10
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 8.2 OHM 1% 16W 2512
Datasheet Download
CPA2512Q8R20FS-T10.pdf
Availability of CPA2512Q8R20FS-T10
QUANTITY
CPA2512Q8R20FS-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPA2512Q8R20FS-T10
Internal Part NumberEIS-CPA2512Q8R20FS-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCPA2512
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2
Tolerance±1%
Power (Watts)16W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPA2512Q8R20FS-T10
Related LinksCPA2512Q8, CPA2512Q8R20FS-T10 Datasheet, Susumu Distributor
CPA2512Q8R20FS-T10 Details Description
Related parts for CPA2512Q8R20FS-T10
HOLDER BATT 2-AAA CELLS SLDRLUGS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONDITIONER SIGNAL RAIL MNT datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 8.25MM datasheet.pdf
RES SMD 2.55KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 3.81MM BLK R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
ECCOSTOCK 1/4X12X12 datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 10 5/8-24 datasheet.pdf
RES 154K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf