Comchip Technology CPDER12V-HF
CPDER12V-HF picture photo
Mfg. Part Number
CPDER12V-HF
Brief Description
TVS DIODE 12VWM 25VC 0503
Datasheet Download
CPDER12V-HF.pdf
Availability of CPDER12V-HF
QUANTITY
CPDER12V-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CPDER12V-HF
Internal Part NumberEIS-CPDER12V-HF
ESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS DeclarationCPDER HF Series Material Declaration
Standard Package4,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
Voltage - Breakdown (Min)13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp25V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1A (8/20µs)
Power - Peak Pulse25W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency12pF @ 1MHz
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0503 (1308 Metric)
Supplier Device Package0503/SOD-723F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPDER12V-HF
Related LinksCPDER, CPDER12V-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CPDER12V-HF Details Description
Related parts for CPDER12V-HF
MODULE DDR2 256MB 240DIMM datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 2MM R/A DL PCB datasheet.pdf
FUSE 50A 600V CERAM BODY CSA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 330 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 270 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 35V X5R 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 3W DO204AL datasheet.pdf