TE Connectivity AMP Connectors CPF0201D226RE1
CPF0201D226RE1 picture photo
Mfg. Part Number
CPF0201D226RE1
Brief Description
RES SMD 226 OHM 0.5% 1/32W 0201
Datasheet Download
CPF0201D226RE1.pdf
Availability of CPF0201D226RE1
QUANTITY
CPF0201D226RE1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPF0201D226RE1
Internal Part NumberEIS-CPF0201D226RE1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPF0201D226RE1
Related LinksCPF0201, CPF0201D226RE1 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
CPF0201D226RE1 Details Description
Related parts for CPF0201D226RE1
KNIFE UTILITY WITH BLADE 4PC datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TOOL EXTRACT CRIMP CONTACTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CAP CER 12PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf