TE Connectivity AMP Connectors CPF0201D237RE1
CPF0201D237RE1 picture photo
Mfg. Part Number
CPF0201D237RE1
Brief Description
RES SMD 237 OHM 0.5% 1/32W 0201
Datasheet Download
CPF0201D237RE1.pdf
Availability of CPF0201D237RE1
QUANTITY
CPF0201D237RE1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPF0201D237RE1
Internal Part NumberEIS-CPF0201D237RE1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPF0201D237RE1
Related LinksCPF0201, CPF0201D237RE1 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
CPF0201D237RE1 Details Description
Related parts for CPF0201D237RE1
CONN TERM CLAMP 10X3 RAIL 10-20 datasheet.pdf
IC DRIVER OCTAL HISIDE 36PWRSOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 40POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 620PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf