TE Connectivity AMP Connectors CPF0201D357RE1
CPF0201D357RE1 picture photo
Mfg. Part Number
CPF0201D357RE1
Brief Description
RES SMD 357 OHM 0.5% 1/32W 0201
Datasheet Download
CPF0201D357RE1.pdf
Availability of CPF0201D357RE1
QUANTITY
CPF0201D357RE1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPF0201D357RE1
Internal Part NumberEIS-CPF0201D357RE1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPF0201D357RE1
Related LinksCPF0201, CPF0201D357RE1 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
CPF0201D357RE1 Details Description
Related parts for CPF0201D357RE1
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 13.5600MHz 10ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CUT & POLISH FLAP BRUSH 5A VFN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 1A 75 MOHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN SPLICE END FEED THRU datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf