TE Connectivity AMP Connectors CPF0201D412RE1
CPF0201D412RE1 picture photo
Mfg. Part Number
CPF0201D412RE1
Brief Description
RES SMD 412 OHM 0.5% 1/32W 0201
Datasheet Download
CPF0201D412RE1.pdf
Availability of CPF0201D412RE1
QUANTITY
CPF0201D412RE1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPF0201D412RE1
Internal Part NumberEIS-CPF0201D412RE1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPF0201D412RE1
Related LinksCPF0201, CPF0201D412RE1 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
CPF0201D412RE1 Details Description
Related parts for CPF0201D412RE1
CONN HEADER 15POS 2MM VERT GOLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 246MW SOT23-3 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1KV 25A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 13.56MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.05 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf