TE Connectivity AMP Connectors CPF0201D66R5E1
CPF0201D66R5E1 picture photo
Mfg. Part Number
CPF0201D66R5E1
Brief Description
RES SMD 66.5 OHM 0.5% 1/32W 0201
Datasheet Download
CPF0201D66R5E1.pdf
Availability of CPF0201D66R5E1
QUANTITY
CPF0201D66R5E1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPF0201D66R5E1
Internal Part NumberEIS-CPF0201D66R5E1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)66.5
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Height0.011" (0.28mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPF0201D66R5E1
Related LinksCPF0201, CPF0201D66R5E1 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
CPF0201D66R5E1 Details Description
Related parts for CPF0201D66R5E1
TRIMMER 500 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 120NS 32DIP datasheet.pdf
VARISTOR 42.3V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS W/SKT BOX datasheet.pdf
RES 499 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 1.5V 12MM RADIAL datasheet.pdf