TE Connectivity AMP Connectors CPF0603B75KE
CPF0603B75KE picture photo
Mfg. Part Number
CPF0603B75KE
Brief Description
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/16W 0603
Datasheet Download
CPF0603B75KE.pdf
Availability of CPF0603B75KE
QUANTITY
CPF0603B75KE Order Process
Ship out your order
Specifications of CPF0603B75KE
Internal Part NumberEIS-CPF0603B75KE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS 2 Statement
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPF0603B75KE
Related LinksCPF060, CPF0603B75KE Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
CPF0603B75KE Details Description
Related parts for CPF0603B75KE
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 10A TO263AB datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 3/8" datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 32POS datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING BRONZE 1.5" datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW SOD80 datasheet.pdf