TE Connectivity AMP Connectors CPF0603B820KE
CPF0603B820KE picture photo
Mfg. Part Number
CPF0603B820KE
Brief Description
RES SMD 820K OHM 0.1% 1/16W 0603
Datasheet Download
CPF0603B820KE.pdf
Availability of CPF0603B820KE
QUANTITY
CPF0603B820KE Order Process
Ship out your order
Specifications of CPF0603B820KE
Internal Part NumberEIS-CPF0603B820KE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS 2 Statement
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPF0603B820KE
Related LinksCPF060, CPF0603B820KE Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
CPF0603B820KE Details Description
Related parts for CPF0603B820KE
REG 1.8V 14A 3.3VIN ADJ SMD datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 LOWPWR 8SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV 4CH TRANS 16-SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
I/O MODULE 24 DIGITAL 16 RELAY datasheet.pdf
OSC MEMS 19.44MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 174 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SAFETY MAT 500X500MM datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT GRN 23CK datasheet.pdf
OSC MEMS 32.768KHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN 8POS 0.8MM SMT datasheet.pdf