TE Connectivity AMP Connectors CPF0805B1M5E
CPF0805B1M5E picture photo
Mfg. Part Number
CPF0805B1M5E
Brief Description
RES SMD 1.5M OHM 0.1% 1/10W 0805
Datasheet Download
CPF0805B1M5E.pdf
Availability of CPF0805B1M5E
QUANTITY
CPF0805B1M5E Order Process
Ship out your order
Specifications of CPF0805B1M5E
Internal Part NumberEIS-CPF0805B1M5E
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPF0805B1M5E
Related LinksCPF080, CPF0805B1M5E Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
CPF0805B1M5E Details Description
Related parts for CPF0805B1M5E
CONN SOCKET HOUSING 8POS 1.25MM datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FILTER LINE 1MH 3A VERTICAL datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS 164POS VERT PCB datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/1.8V 6UTDFN datasheet.pdf
CONN RCPT FH 80POS .050 VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 47POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf