Vishay/Dale CPF133R000JKEE6
CPF133R000JKEE6 picture photo
Mfg. Part Number
CPF133R000JKEE6
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RESISTOR METAL FILM 1W 33.0 OHM
Datasheet Download
CPF133R000JKEE6.pdf
Availability of CPF133R000JKEE6
QUANTITY
CPF133R000JKEE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPF133R000JKEE6
Internal Part NumberEIS-CPF133R000JKEE6
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCPF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 230°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPF133R000JKEE6
Related LinksCPF133R, CPF133R000JKEE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CPF133R000JKEE6 Details Description
Related parts for CPF133R000JKEE6
BIT SLOTTED 1MM X 5.5MM 1.97" datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 1200V TO247 datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT. SOLDER-TAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 62K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 120V datasheet.pdf
SCR 400V 780A A-PUK datasheet.pdf
CONN 7/8" MALE 4POS datasheet.pdf