Vishay/Dale CPF13R0100FKEE6
CPF13R0100FKEE6 picture photo
Mfg. Part Number
CPF13R0100FKEE6
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RESISTOR METAL FILM 1W 3.01 OHM
Datasheet Download
CPF13R0100FKEE6.pdf
Availability of CPF13R0100FKEE6
QUANTITY
CPF13R0100FKEE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPF13R0100FKEE6
Internal Part NumberEIS-CPF13R0100FKEE6
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCPF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.01
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 230°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPF13R0100FKEE6
Related LinksCPF13R0, CPF13R0100FKEE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CPF13R0100FKEE6 Details Description
Related parts for CPF13R0100FKEE6
FUSE RESETTABLE 1.5A 6V 1210 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 22MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 6A 125V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 9V datasheet.pdf
FUSE 50A 690V BS 88 BRITISH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 737.28MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 48V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf