Cinch Connectivity Solutions CPL-5211-10-NNN-79
CPL-5211-10-NNN-79 picture photo
Mfg. Part Number
CPL-5211-10-NNN-79
Brief Description
COUPLER 10 DB 1-2GHZ
Datasheet Download
CPL-5211-10-NNN-79.pdf
Availability of CPL-5211-10-NNN-79
QUANTITY
CPL-5211-10-NNN-79 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPL-5211-10-NNN-79
Internal Part NumberEIS-CPL-5211-10-NNN-79
Coupler TypeStandard
Frequency1GHz ~ 2GHz
Coupling Factor10dB ± 1dB
Applications-
Insertion Loss0.2dB
Power - Max50W
Isolation-
Return Loss-
Package / CaseN-Type In-Line Module
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPL-5211-10-NNN-79
Related LinksCPL-5211-, CPL-5211-10-NNN-79 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
CPL-5211-10-NNN-79 Details Description
Related parts for CPL-5211-10-NNN-79
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 250MHZ 1CIRC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.15A SC82AB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FUSE AUTO 3A 32VAC/VDC 5PK BOX datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 27PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
CONN MALE FRONT MNT datasheet.pdf
1.8 V to 5 V Auto-Zero, In-Amp with Shutdown IC datasheet.pdf