Cinch Connectivity Solutions CPL-5230-10-NNN-79
CPL-5230-10-NNN-79 picture photo
Mfg. Part Number
CPL-5230-10-NNN-79
Brief Description
COUPLER 10 DB 0.5-18GHZ
Datasheet Download
CPL-5230-10-NNN-79.pdf
Availability of CPL-5230-10-NNN-79
QUANTITY
CPL-5230-10-NNN-79 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPL-5230-10-NNN-79
Internal Part NumberEIS-CPL-5230-10-NNN-79
Coupler TypeStandard
Frequency500MHz ~ 18GHz
Coupling Factor10dB ± 1.5dB
Applications-
Insertion Loss0.8dB
Power - Max50W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPL-5230-10-NNN-79
Related LinksCPL-5230-, CPL-5230-10-NNN-79 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
CPL-5230-10-NNN-79 Details Description
Related parts for CPL-5230-10-NNN-79
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 6POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 56UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 231.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 28POS HL LOW P datasheet.pdf