TDK Corporation CPL2510T3R3M
CPL2510T3R3M picture photo
Mfg. Part Number
CPL2510T3R3M
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 700MA 270 MOHM
Datasheet Download
CPL2510T3R3M.pdf
Availability of CPL2510T3R3M
QUANTITY
CPL2510T3R3M Order Process
Ship out your order
Specifications of CPL2510T3R3M
Internal Part NumberEIS-CPL2510T3R3M
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating700mA
Current - Saturation700mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)351 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.059" W (2.50mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPL2510T3R3M
Related LinksCPL251, CPL2510T3R3M Datasheet, TDK Corporation Distributor
CPL2510T3R3M Details Description
Related parts for CPL2510T3R3M
RES SMD 51 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BATT/PROTECT 2-4CELL 8-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK RTAN 10POS datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 5.2A 20 MOHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf