Eaton (formerly Cooper Bussmann) CPLE-3-50TR-R
CPLE-3-50TR-R picture photo
Mfg. Part Number
CPLE-3-50TR-R
Manufacturer
Product Category
Arrays, Signal Transformers
Brief Description
FIXED INDUCTOR 3 PHASE 500NH 15A
Datasheet Download
CPLE-3-50TR-R.pdf
Availability of CPLE-3-50TR-R
QUANTITY
CPLE-3-50TR-R Order Process
Ship out your order
Specifications of CPLE-3-50TR-R
Internal Part NumberEIS-CPLE-3-50TR-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyArrays, Signal Transformers
SeriesCPL
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPLE-3-50TR-R
Related LinksCPLE-3, CPLE-3-50TR-R Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
CPLE-3-50TR-R Details Description
Related parts for CPLE-3-50TR-R
IC ADC 16BIT 3CH LP 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS 1MM SMD datasheet.pdf
IC FILTER ACT MPU PROG 24-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT PINS datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 ESD 8NSOIC datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
Connector Header 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf