Omron Automation & Safety CPM2B-SC032
CPM2B-SC032 picture photo
Mfg. Part Number
CPM2B-SC032
Manufacturer
Product Category
Controllers - Programmable Logic (PLC)
Brief Description
CONTROL LOGIC CUSTOM CPU
Datasheet Download
CPM2B-SC032.pdf
Availability of CPM2B-SC032
QUANTITY
CPM2B-SC032 Order Process
Ship out your order
Specifications of CPM2B-SC032
Internal Part NumberEIS-CPM2B-SC032
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Nameplate May/2015
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyControllers - Programmable Logic (PLC)
SeriesCPM2B
Number of Inputs and Type-
Number of Outputs and Type-
Voltage - Supply-
Display Type-
Number Of Characters Per Row-
Expandable-
Communications-
Memory Size-
Mounting Type-
Features-
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Software-
Approvals-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPM2B-SC032
Related LinksCPM2B, CPM2B-SC032 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
CPM2B-SC032 Details Description
Related parts for CPM2B-SC032
IC OPAMP JFET 2MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL GREEN/GREEN datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 540MA 1.35 OHM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
RES SMD 1.32K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 27POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT PIN datasheet.pdf