Sensata Technologies/Airpax CPP11-51-16.0A-OB-V
CPP11-51-16.0A-OB-V picture photo
Mfg. Part Number
CPP11-51-16.0A-OB-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 16A PUSH-PULL
Datasheet Download
CPP11-51-16.0A-OB-V.pdf
Availability of CPP11-51-16.0A-OB-V
QUANTITY
CPP11-51-16.0A-OB-V Order Process
Ship out your order
Specifications of CPP11-51-16.0A-OB-V
Internal Part NumberEIS-CPP11-51-16.0A-OB-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesCPP
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating16A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CPP11-51-16.0A-OB-V
Related LinksCPP11-51-, CPP11-51-16.0A-OB-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
CPP11-51-16.0A-OB-V Details Description
Related parts for CPP11-51-16.0A-OB-V
CONN BASE SIDE ENTRY SZ8 M25 datasheet.pdf
SERCOS PATCH CORD 60 METERS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V 10% BX 1206 datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHIL SLOT #2 8.07" datasheet.pdf